Modlitwy

Drodzy Aniołowie przedstawiamy Wam propozycje do modlitwy za dzieci. 

 

1. Propozycja

3 x Zdrowaś Maryjo

Nabożeństwo  propagowane przez św. Antoniego Padewskiego, św. Leonarda z Porto Maurizio, św. Alfonsa Marię Liguori.

Marka Boża prosiła o codzienne odmawianie trzech Zdrowaś Maryjo i objawiła św. Mechtyldzie co następuje:

"Pierwsze Zdrowaś Maryjo odmawiać będziesz na uczczenie mocy, której mi udzielił Wszechmocny Bóg Ojciec na niebie i na ziemi - za to ja będę obecna przy twej śmierci, wzmocnię cię i oddalę od ciebie ataki nieprzyjaciół.

Drugie Zdrowaś Maryjo odmawiać będziesz na uczczenie wiedzy i rozumu, jakim obdarzył mnie mój Syn w nieskończonej Swej Mądrości, tak że w poznawaniu Trójcy Św. przechodzę wszystkich Świętych i jaśnieję jako słońce - za to ja będę obecna przy twej śmierci, napełnię światłem wiary i mądrości duszę twą i ciemności cię nie zwyciężą.

Trzecie Zdrowaś Maryjo odmawiać będziesz na uczczenie miłosierdszia: Duch Święty napełnił mię taką miłością i uczynił mię tak kochającą i tak kochaną, żo po Bogu ja jestem najbardziej miłosierną - za to ja będę obecna przy twej śmierci i napełnię twą duszę miłością i słodzyczą, że wszelka gorycz śmierci dla ciebie w rozkosz się przemieni".

Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo propagował również ks. Jan Chrzciciel z Blois, założyciel Bractwa Trzech Zdrowaś Maryjo. Papież Leon XIII udzielil odpustu tym, którzy praktykowali owo nabożeństwo, a Benedykt XV podniósł to bractwo do rangi Arcybractwa.

 

 

2. Propozycja

7 x Ojcze Nasz

 

 

Nasze dzieci

List

List 2

Błogosławieństwo

św. Michale Archaniele broń nas

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obro­ną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy; a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

images 01 images01